Skupinové cvičení

Kontrolované cvičení probíhá v malých skupinkách o 2-3 cvičících na žíněnkách s využitím pomůcek nebo jen korekcí držení a pohybu těla pod vedením zkušeného fyzioterapeuta.

Objednat na skupinovou terapii Cena terapie od: 400 Kč
Cvičení pohybového aparátu

Cvičení pohybového aparátu

Jedná se o specifické kompenzační cviky, které mají za úkol aktivovat svaly hlubokého stabilizačního systému (HSSP) a vyrovnat tak svalové dybalance. Cvičení je zaměřeno především na oblast trupu (hrudník, pánev), bránice a pánevního dna. Zároveň je důležité provést strečink denně přetěžovaných svalů, které mají tendenci ke zkrácení a nutí postupně tělo ke změně postoje jako je hrbení nebo předsun hlavy.

Cvičení lze dle potřeb upravit např. pro potřeby lidí pracujících na pozici sedavého zaměstnání.

Objednat na terapii Cena terapie od: 400 Kč
Cvičení pro těhotné

Cvičení pro těhotné

V době těhotenství je pohyb prokazatelně nejúčinnějším a zároveň nejjednodušším způsobem, jak zabránit obtížím v pohybovém aparátu vznikající na podkladě hormonální a váhové změny. Základem je uvolňování přetěžovaných svalů a aktivaci naopak svalů oslabených, především v oblasti pánevního dna, trupu a hrudníku. Zároveň je součástí koncept celkové relaxace a dechových cviků. Lze na přání využít cvičení na míčích, použít overbally a jiné pomůcky.

Objednat na terapii Cena terapie od: 400 Kč
Cvičení pánevního dna

Cvičení pánevního dna

Soustava cviků vycházející z konceptu paní Ludmily Mojžíšové s modifikacemi z jógy a jinýc metodik pro optimalizaci svalů obzvlášť v oblasti pánve - tedy pánevního dna, zádových a břišních svalů. Cvičení je vhodné pro všechny, zejména pak pro ženy po porodu, trpící inkontinencí moči nebo nemožností otěhotnět. Dále se toto cvičení doporučuje pro všechny lidi trpící chronickými bolestmi spodních zad a jako prevence pro všechny, kteří často a dlouhodobě sedí u počítače nebo na jiné židli více než 2 hodiny vkuse denně.

Objednat na terapii Cena terapie od: 400 Kč